قیمت روز میلگرد

قیمت_روز_میلگرد_و_خرید_میلگرد_از_صنعت_تجارت_پردیس_آذربایجان

لیست قیمت موجود در انبار قم

wdt_ID سایز گرید قیمت (ریال) وزن شاخه (کیلوگرم)
28 8 آ ج 400 (A3) 4/4
29 10 آ ج 400 (A3) 6/9
30 12 آ ج 400 (A3) 211000 10
31 14 آ ج 400 (A3) 207000 13/8
32 16 آ ج 400 (A3) 207000 18
33 18 آ ج 400 (A3) 207000 22/8
34 20 آ ج 400 (A3) 207000 28/1
35 22 آ ج 400 (A3) 207000 34
36 25 آ ج 400 (A3) 207000 44/3
37 28 آ ج 400 (A3) 209000 55/7
38 32 آ ج 400 (A3) 209000 72/7
سایز گرید قیمت (ریال) وزن شاخه (کیلوگرم)

لیست قیمت موجود در کارخانه

wdt_ID سایز گرید قیمت (ریال) وزن شاخه (کیلوگرم)
28 8 آ ج 400 (A3) 217000 4/6
29 10 آ ج 400 (A3) 212000 7/39
30 10 آ ج 400 (A3) 9/6
31 12 آ ج 400 (A3) 209000 10
32 14 آ ج 400 (A3) 206000 13/8
33 16 آ ج 400 (A3) 206000 18
34 18 آ ج 400 (A3) 206000 22/8
35 20 آ ج 400 (A3) 206000 28/1
36 22 آ ج 400 (A3) 206000 34
37 25 آ ج 400 (A3) 206000 44/3
38 28 آ ج 400 (A3) 208000 55/7
39 32 آ ج 400 (A3) 208000 72/7
سایز گرید قیمت (ریال) وزن شاخه (کیلوگرم)

 پروسه فروش صنعت تجارت پردیس آذربایجان

پروسه_خرید_صنعت_تجارت_پردیس_آذربایجان

قیمت میلگرد

قیمت میلگرد را می‌توان در واقع رقابتی‌ترین قیمت، در میان قیمت محصولات آهنی و فولادی دانست. شاید بتوان این عنوان رقابتی بودن قیمت آن را در عواملی نظیر وجود انواع کارخانه‌های تولیدی، شرکت‌ها و بنگاه‌های فروش آهن آلات جستجو کرد. در سال‌های اخیر با توجه به شرایط کلی کشور، دانستن قیمت روز میلگرد به یکی از دغدغه‌های اصلی دولت و انبوه‌سازان تبدیل شده است؛ چراکه میلگرد یکی از مصالح مهم در امر ساختمان سازی تلقی می‌شود و به عبارت دیگر می‌توان آن را جز جدایی ناپذیر صنعت ساختمان‌سازی دانست. البته ناگفته نماند نکته‌ای که به هنگام خرید میلگرد باید به آن توجه کنید این است که اتکا به عامل قیمت میلگرد نمی‌تواند به شما در انتخاب و خرید میلگرد باکیفیت کمک کند و شما حتما باید با انواع میلگردها آشنایی داشته باشید تا بتوانید اقدام به خرید میلگرد باکیفیت نمائید. ما در پردیس استیل آذربایجان موفق به تولید و فروش انواع مختلف میلگرد باکیفیت بسیار بالا شده‌ایم و در این امر از تجربه کارشناسان و متخصصان سرشناس این حوزه برای ارتقا میزان استحکام محصولات خود کمک گرفته‌ایم تا بتوانیم علاوه بر آشنا نمودن سایر کشورها با کیفیت بالای تولیدات ایرانی به هموطن‌های خود نیز در ساخت ساختمان‌های مستحکم کمک کنیم. در ادامه با نکات و عوامل مختلفی که بر قیمت میلگرد اصل موثر هستند و به هنگام خرید میلگرد باید به آن‌ها توجه کنید را بررسی می‌کنیم؛ پس با ما همراه باشید.

عوامل موثر بر قیمت میلگرد

شاید به هنگام خرید میلگرد باکیفیت این سوال ذهن شما را به خود مشغول سازد که چه عواملی می‌تواند بر قیمت میلگرد اصل تاثیر بگذارد؟ مسلما دانستن پاسخ این سوال می‌تواند کمک خوبی برای آن دسته از افرادی باشد که تجربه چندان زیادی در امر خرید میلگرد ندارند و نمی‌دانند که با تحلیل چه عواملی می‌توانند بهترین زمان خرید میلگرد با قیمت مناسب را تعیین نمایند. به طور کلی عوامل مختلفی را می‌توان در افزایش و حتی کاهش قیمت میلگرد دخیل دانست که از این موارد می‌توان به عواملی چون نوع میلگرد، کیفیت میلگرد، میزان عرضه و تقاضا و مواردی از این قبیل اشاره کرد که در ادامه به بررسی تفصیلی آن‌ها می‌پردازیم:

انواع میلگرد

براساس نظر کارشناسان ما در پردیس استیل آذربایجان می‌توان عامل نوع، سایز و وزن میلگرد را از عواملی دانست که همواره بر قیمت میلگرد باکیفیت موثر است. مثال بارز این ادعا را می‌توان در قیمت میلگردهای A4 در مقایسه با میلگردهای A1، A2 و A3 مشاهده کرد که به دلیل دارا بودن مقاومت بالا از قیمت بالاتری نیز برخوردار است. به طور کلی می‌توان میلگردها را به دو نوع آج‌دار و بدون آج تقسیم کرد که هر کدام دارای کاربردهای متفاوتی هستند.

میلگردهای ساده در واقع آن دسته از مقاطع فولادی هستند که بر روی سطح خویش هیچ‌گونه برآمدگی خاصی ندارند و به دلیل سطح صاف و صیقلی خویش کمتر در صنایع ساختمان‌سازی مورد استفاده قرار می‌گیرند و اگر هدف شما از خرید میلگرد استفاده از آن در ساختمان است، این نوع میلگرد نمی‌تواند آن استحکام مورد نیاز شما را به بتن‌ها ببخشد.

نوع دیگر که میلگرد آج‌دار نام دارد مفتولی فولادی است که در واقع آن را می‌توان حاصل از کشش یا نورد شمش فولادی دانست، خود این نوع خاص از میلگرد به سه دسته A2، A3 و A4 تقسیم می‌شود که هر کدام دارای قیمت متفاوتی هستند که دو عامل سایز و وزن را می‌توان در تفاوت قیمت این نوع میلگردها دخیل دانست.

سایز میلگرد

سایز میلگرد یکی از عوامل مهم دخیل در قیمت روز میلگرد است و برای آن که از سایز دقیق میلگرد مورد سفارش خویش اطلاع یابید، باید به عدد آورده شده پس از کلمه میلگرد توجه کنید، مثلا عدد 14 که پس از میلگرد نوشته می‌شود (میلگرد 14) اشاره به سایز قطر این نوع میلگرد دارد. ناگفته نماند که عموما میلگردهای تولیدی در ایران در سایزهای 8 الی 32 میلی‌متری تولید می‌شوند و برای خرید میلگرد با سایزهای بیشتر می‌توانید سایز مورد نیاز خود را مستقیما به کارشناسان ما در پردیس استیل آذربایجان اطلاع دهید تا میلگرد مورد نیاز شما در سایز و قطر تعیینی تولید شود. ناگفته نماند که عموما میلگردهای تولیدی دارای 12 متر طول هستند.

وزن میلگرد

یکی از نکات مهمی که در خرید میلگرد باکیفیت حتما باید به آن توجه کنید، عامل استاندارد بودن وزن میلگرد است. متاسفانه خریداران به هنگام خرید میلگرد چنین تصور می‌کنند که محاسبه وزن استاندارد میلگرد، کاری دشوار و تخصصی است و به همین علت فقط به توضیحات فروشنده اکتفا می‌کنند. عموما تولید کننده‌هایی که از استاندارد تعیینی برای تولید میلگرد مقاوم تبعیت نمی‌کنند قیمت میلگرد را به حدی پایین می‌آورند که مشتری را وسوسه نمایند و مصرف کننده بدون محاسبه این وزن استاندارد و مقاومت محصول، اقدام به خرید میلگرد نموده و در نهایت با ضررهای جبران ناپذیر مواجه می‌شود. برای به دست آوردن وزن استاندارد میلگرد فقط کافی است میزان تناسب وزن میلگرد و همچنین طول آن را بسنجید یا از کارشناسان خبره در این زمینه کمک بگیرید.

به هنگام خرید میلگرد ممکن است با دو اصطلاح میلگرد سبک و میلگرد سنگین مواجه شوید. منظور از میلگرد سبک، میلگردهایی است که وزن سبک‌تری نسبت به وزن استاندارد تعیینی دارند و به دلیل کیفیت پایین، قیمت میلگردهای سبک نیز نسبتا ارزان قیمت هستند. در مقابل میلگردهای سبک، میلگردهای سنگین قرار دارد که به دلیل وزن استاندارد خویش از کیفیت بالاتری برخوردار هستند و به هنگام خرید میلگرد باکیفیت توجه به سبک یا سنگین بودن نوع میلگرد می‌تواند راهنمای خوبی در انتخاب درست میلگرد متناسب با نیاز شما باشد.

کیفیت میلگرد

از عوامل دیگری که بر قیمت میلگرد بسیار موثر است می‌توان به کیفیت میلگرد اشاره کرد. عموما در کشور ما اکثر میلگردهای تولیدی از استاندارد ملی ایران در تولید میلگرد تبعیت می‌کنند؛ اما با این حال کیفیت نهایی میلگرد تولیدی به میزان کیفیت شمش مصرفی بستگی دارد و به همین دلیل است که کارشناسان ما در تولید انواع مختلف میلگرد از شمش‌های با کیفیت در این امر کمک می‌گیرند و در حال حاضر میلگردهای تولیدی پردیس استیل آذربایجان را می‌توان یکی از باکیفیت‌ترین میلگردهای تولیدی در کشور دانست.

رابطه میلگرد و شمش

همان طور که در مطالب بالا به آن اشاره کردیم، در تولید میلگردها از شمش استفاده می‌کنند و مسلما نوسانات قیمتی این شمش‌ها می‌تواند بر قیمت میلگرد باکیفیت موثر باشد و این نکته زمانی جالب توجه‌تر می‌شود که بدانید عامل قیمت‌گذاری شمش‌ها بسیار به قیمت جهانی شمش وابسته است. البته ناگفته نماند که هر کشور معیار مشخصی را برای قیمت‌گذاری در بازارهای داخلی خویش تعیین می‌نماید که کشور ما ایران، به دلیل وجود برخی شرایط تحریمی موجود در آن، مجبور شده برخلاف سایر کشورها قیمت‌گذاری را بر مبنای CIS پیش ببرد و این در حالی است که در سایر کشورها مبنا را براساس تفاوت قیمت صادرات و واردات تعیین می‌کنند.

تاثیر واردات بر قیمت میلگرد

در این بخش از پاسخ به این سوال که چه زمانی برای خرید میلگرد مناسب است، می‌توان به تاثیر واردات بر قیمت میلگرد نیز اشاره کرد. در واقع به طور کلی واردات بالذات امر بدی نیست؛ اما اگر میزان واردات میلگرد یا حتی هر محصول دیگری به گونه‌ای باشد که علاوه بر تولیدات داخل، بیش از حد مصرفی و مورد نیاز باشد، می‌تواند بر بازار و همچنین قیمت میلگرد تاثیرات مخربی را به همراه داشته باشد. مثلا واردات میلگرد از روسیه با قیمت 44500 روبل که معادل 654 دلار در هر تن خواهد بود که با احتساب 20 درصد ارزش افزوده و همچنین قیمت ارز نیمایی و اضافه کردن هزینه حمل 50 دلار در تن می‌تواند مبلغ قابل توجهی باشد.

عامل عرضه و تقاضا

مسلما اگر با اصطلاحات اقتصاد آشنایی داشته باشید، می‌دانید که یکی از مهم‌ترین عوامل موثر در قیمت میلگرد باکیفیت را می‌توان در میزان عرضه و تقاضا آن جستجو کرد. با بالا رفتن قیمت میلگرد، میزان عرضه و متناسب با آن افزایش انگیزه تولیدکنندگان به تولید این محصول، میزان تقاضا کاهش می‌یابد که در این حالت بازار با مازاد عرضه مواجه شده و به مرور سبب می‌شود تا قیمت میلگرد کاهش ‌یابد. در مقابل به هنگامی که قیمت میلگرد کاهش می‌یابد طبیعتا انگیزه تولیدکنندگان به تولید میلگرد نیز کاهش می‌یابد و به دلیل قیمت پایین میلگرد، میزان تقاضا افزایش یافته که در این حالت نیز بازار با کمبود عرضه مواجه خواهد شد. بنابراین؛ یکی از پاسخ‌هایی که می‌توان برای سوال تعیین زمان مناسب برای خرید میلگرد در نظر گرفت، توجه به حالت عرضه و تقاضا میلگرد است.

برخی عامل تغییرات فصلی را نیز از عوامل دخیل در قیمت میلگرد می‌دانند؛ اما با بررسی دقیق ریشه این عامل می‌توان دوباره به همین عامل عرضه و تقاضا بازگشت! چراکه کاملا واضح است که در شرایط آب و هوایی سختی همچون فصل زمستان و به طور کلی فصول سرد سال، میزان ساخت و ساز کاهش یافته و به همین دلیل با کاهش میزان تقاضا، قیمت میلگرد نیز کاهش می‌یابد.

نرخ ارز و قیمت دلار

قیمت تمامی مقاطع فولادی متاثر از قیمت ارز و دلار بوده و قیمت میلگرد نیز از این قاعده مستثنی نمی‌باشد. نوسانات قیمت ارزی می‌تواند موجب بالا رفتن و حتی پایین آمدن قیمت میلگرد گردد. مسلما با توجه به این که کشور ایران را نیز می‌توان یکی از صادرکنندگان اصلی آهن آلات دانست، قیمت نهایی برای صادرات میلگرد براساس دلار تعیین می‌گردد؛ بنابراین، نوسانات ارزی به ویژه نرخ دلار را می‌توان یکی از عواملی دانست که به هنگام خرید میلگرد باید به آن توجه کافی داشته باشید.

سیاست‌های داخلی هر کشور

دولت هر کشور را می‌توان مهم‌ترین عامل حمایت کننده از بازار آهن‌آلات آن کشور دانست و طبیعتا اگر سیاست‌های داخلی و اقتصادی یک کشور به گونه‌ای باشد که موجب پایین آمدن ارزش پول ملی گردد، به همان میزان افراد باید در خرید میلگرد باکیفیت مبلغ بیشتری را پرداخت نمایند؛ در نتیجه قیمت میلگرد در چنین کشورهایی افزایش می‌یابد. برای این که راحت‌تر متوجه نقش سیاست‌گذاری‌های دولت در امر قیمت میلگرد شوید به این مثال توجه کنید؛ اگر دولت تصمیم به افزایش ساخت و ساز داشته باشد و سیاست‌هایی را در این جهت اتخاذ نماید، به دلیل افزایش میزان تقاضا در بازار، قیمت میلگرد نیز افزایش می‌یابد.

تورم جهانی

همان طور که قبلا اشاره کردیم قیمت‌های جهانی آهن بر قیمت میلگرد در کشور ما بسیار موثر است و علت آن را می‌توان در تحریم‌های مختلف مالی جستجو کرد که سبب شده تا سیاست قیمت‌گذاری به جای تفاوت قیمت صادرات و واردات بر مبنای CIS در نظر گرفته شود و همین مسئله سبب شده تا تورم جهانی و افزایش قیمت محصولات فولادی نقش کلیدی در قیمت میلگرد اصل داشته باشد و موجب نوسانات روزانه و حتی لحظه‌ای قیمت آن گردد.

روند قیمتی میلگرد در سال 1401

برای آن که بهتر و ملموس‌تر متوجه تاثیرات عوامل گفته شده در بالا گردید، به بررسی روند قیمتی میلگرد در سال 1401 می‌پردازیم. براساس دخالت عوامل گفته شده در بالا، از ابتدای سال 1401 تا خرداد ماه شاهد شیب نزولی قیمت میلگرد بودیم و این روند نزولی از ابتدای تیر ماه تا تاریخ 10 مرداد شدت بیشتری به خود گرفت تا این که از این تاریخ و تحت تاثیر سیاست‌های کلی، قیمت میلگرد رشد نسبی خوبی را تجربه کرده و در این لحظه تقریبا به نرخ قیمتی اسفند ماه سال 1400 بازگشته است.

بهترین مکان برای خرید میلگرد باکیفیت

شاید زمانی که با عنوان «بهترین مکان برای خرید میلگرد باکیفیت» در ذیل عنوان قیمت میلگرد مواجه شوید، کمی تعجب کنید! اما حقیقت این است که مکان انتخابی شما برای خرید میلگرد نیز بر قیمت میلگرد موثر است و به طور کلی می‌توان برای خرید میلگرد سه روش خرید از بنگاه، خرید از شرکت‌های بازرگانی و در نهایت خرید از کارخانه را متصور بود که در ادامه به بررسی این سه روش می‌پردازیم:

خرید میلگرد از بنگاه

اگر قصد خرید میلگرد در تناژ کم را داشته باشید، بنگاه‌های فروش آهن آلات می‌تواند گزینه خوبی برای خرید شما باشد. دسترسی به چنین بنگاه‌هایی در بازار به دلیل تعدد و تنوع آن‌ها راحت بوده؛ اما نباید از این نکته غافل شد که عموما امکان خرید میلگرد در حجم بالا از طریق بنگاه‌های معاملاتی وجود ندارد.

خرید میلگرد از شرکت‌های بازرگانی

شرکت‌های بازرگانی را می‌توان نوعی واسطه در فروش آهن و محصولات فولادی تلقی کرد که محصولات تمامی کارخانجات را در تناژهای مختلف در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌دهند و از شرکت‌های وابسته به هلدینگ صنعت تجارت پردیس آذربایجان می‌توان به شرکت فولاد عتیق، شرکت بازرگانی عقیق نور افق، شرکت صنعت تجارت پردیس آذربایجان، شرکت بازیافت سپهر و شرکت شمش انزلی اشاره کرد که قادر به ارسال بار به تمامی نقاط کشور با بهترین قیمت ممکن هستند.

خرید میلگرد از کارخانه

مسلما خرید میلگرد در تناژ بالا با قیمت مناسب یکی از دغدغه‌های اصلی مصرف‌ کنندگان است که خرید میلگرد از کارخانه به دلیل این که به حذف واسطه‌ها منجر می‌گردد می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای شما باشد. ناگفته نماند که قیمت میلگرد کارخانه نیز قیمت بسیار مناسبی است و درصورتی که نیاز به نوع خاصی از میلگرد در ابعاد مشخص داشته باشید و در بازار نیز نتوانید به راحتی آن را بیابید، خرید از کارخانه پردیس استیل آذربایجان می‌تواند کمک بسیار خوبی برای شما باشد؛ چراکه مجموعه ما خود یکی از تولید کنندگان اصلی میلگرد در ابعاد و سایزهای مختلف است و می‌تواند به راحتی میلگردهایی را مطابق با نیاز شما در ابعاد مختلف تولید نماید. ناگفته نماند که شما به راحتی می‌توانید با بررسی تفاوت قیمت میلگرد کارخانه پردیس استیل آذربایجان با قیمت بازار متوجه مزیت این روش خرید گردید.

مزایای خرید میلگرد از پردیس استیل آذربایجان

ما در مجموعه پردیس استیل آذربایجان با بهره‌گیری از دانش تخصصی و مهارت متخصصان خبره در حوزه تولید میلگرد توانسته‌ایم به دانشی بنیادین در زمینه تولید میلگردهای باکیفیت و همچنین ارائه شمش‌های فولاد دست یابیم که در استحکام بیشتر سازه‌های شما نقش کلیدی را ایفا می‌کنند. ناگفته نماند که به دلیل کیفیت بالای محصولات تولیدی، مجموعه ما در این مدت زمان به یکی از تولید کننده‌های اصلی بازار فولاد تبدیل شده‌ است که علاوه بر بازارهای داخلی، بسیاری از محصولات ما در بازارهای خارجی نیز طرفداران قابل توجهی را پیدا کرده‌اند.

از آن جایی که دانش تولید میلگردهای پردیس استیل آذربایجان کاملا بومی است، قیمت محصولات تولیدی ما در مقایسه با سایر تولیدکنندگان دارای قیمت مناسب‌تری است و این با وجود رعایت تمامی استانداردهای تعیینی برای تولید میلگرد می‌باشد. شما قبل از ثبت سفارش میلگرد می‌توانید از مشاوره کاملا رایگان مشاوران ما در پردیس استیل آذربایجان بهره ببرید و پس از سفارش نیز نگران گارانتی کیفیت محصولات نباشید؛ چراکه تمامی محصولات ما در بهترین و بالاترین کیفیت ممکن تولید می‌شوند و دارای ضمانت کیفیت هستند.

خرید میلگرد از پردیس استیل آذربایجان

همان طور که در مطالب بالا مشاهده کردید، نقش میلگرد در استحکام بخشی به بتن و سازه ساختمان، انکار نشدنی است. قیمت میلگرد یکی از عوامل مهمی است که در انتخاب و خرید میلگرد باکیفیت تاثیر می‌گذارد و مصرف کنندگان به دنبال تعیین زمانی مناسب برای خرید میلگرد هستند تا میلگردهای با کیفیت را با قیمت مناسب‌تری خریداری نمایند. به طور کلی عواملی همچون نوع، سایز، وزن، سیاست‌های کشور، میزان عرضه و تقاضا، تورم جهانی و مواردی از این قبیل که قبلا نیز مفصلا در ارتباط با آن‌ها بحث نمودیم، بر قیمت میلگرد اثر گذار است. روش‌های مختلفی در ارتباط با خرید میلگرد همچون خرید از بنگاه‌ها یا شرکت‌های بازرگانی وجود دارد؛ اما با این وجود اگر به دنبال خرید میلگرد با قیمت مناسب هستید، روش خرید از کارخانه می‌تواند کمک خوبی برای شما باشد. مجموعه پردیس استیل آذربایجان به دلیل برخورداری از دانش بومی و پیشرفته، تمامی محصولات خود را با بهترین قیمت ممکن در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌دهد و اگر به دنبال خرید میلگرد در تناژ بالا و با قیمت پایین هستید با کارشناسان ما در بخش فروش ارتباط برقرار کنید تا قبل از خرید از راهنمایی و مشاوره افراد متخصص در این زمینه نیز بهره‌مند گردید.

 

بیشتر

سوالات متداول صنعت تجارت پردیس آذربایجان

به چه دلایلی، قیمت میلگرد از رقابتی‌ترین قیمت‌ها در میان قطعات فولادی برخوردار است؟

از آنجایی که بنگاه‌های معاملاتی و تولید‌کننده‌های انبوه بسیاری در این حیطه فعالیت می‌کنند، قیمت میلگرد در بازار قطعات فولادی دارای وجه رقابتی بسیار قدرتمندی است.

عمده دلایل موثر در تعیین قیمت این قطعه فولادی چه مواردی هستند؟

در تعیین قیمت روز میلگرد در بازار معاملاتی قطعات فولادی، عواملی همچون نوع میلگرد، سایز، وزن و کیفیت نقشی کلیدی ایفا می‌کنند. البته تاثیر نوسانات قیمت شمش، نوسانات قیمت ارز و دلار، حجم واردات به کشور، سیاست‌های داخلی و خارجی، تورم جهانی و عامل عرضه و تقاضا را نیز نباید نادیده گرفت.

روند افت یا رشد قیمت میلگرد در شش ماهه نخست سال 1401 به چه ترتیبی بود؟

به دلایل بسیاری، قیمت میلگرد تا پایان مرداد ماه سال جاری شیب نزولی را تجربه کرد؛ اما در تاریخ دهم مرداد، با در پیش گرفتن سیاست‌هایی کلی، رشد صعودی مشابه با سال 1400 در بازار معاملاتی میلگرد به چشم می‌خورد.

چرا خرید میلگرد از مجموعه پردیس استیل آذربایجان، یکی از بهترین اقدامات در تهیه این قطعه فولادی محسوب می‌شود؟
Hello World ...