خرید و قیمت میلگرد (قیمت روز میلگرد – تیر 1403)

 پروسه فروش صنعت تجارت پردیس آذربایجان

پروسه_خرید_صنعت_تجارت_پردیس_آذربایجان

خرید و قیمت میلگرد

قیمت میلگرد را می‌توان رقابتی‌ترین نرخ، در میان قیمت محصولات آهنی و فولادی دانست. رقابتی بودن قیمت آن را می‌توان در عواملی نظیر وجود انواع کارخانه‌های تولیدی، شرکت‌ها و بنگاه‌های فروش آهن‌آلات جستجو کرد. در سال‌های اخیر با توجه به شرایط کلی کشور، اطلاع از قیمت روز میلگرد به یکی از دغدغه‌های اصلی دولت و انبوه‌سازان تبدیل شده است. البته اتکا به عامل قیمت میلگرد نمی‌تواند به شما در انتخاب و خرید میلگرد باکیفیت کمک کند و شما حتما باید با انواع میلگردها آشنایی داشته باشید تا اقدام به خرید میلگرد باکیفیت کنید. ما در صنعت تجارت پردیس آذربایجان موفق به تولید و فروش انواع مختلف میلگرد با کیفیت بسیار بالا شده‌ایم و در این امر از تجربه کارشناسان و متخصصان سرشناس این حوزه برای ارتقا میزان استحکام محصولات خود کمک گرفته‌ایم تا علاوه بر آشنا نمودن سایر کشورها با کیفیت بالای تولیدات ایرانی، به هموطنان خود نیز در ساخت ساختمان‌های مستحکم یاری رسانیم.

عوامل موثر بر قیمت میلگرد

به طور کلی عوامل مختلفی را می‌توان در افزایش و حتی کاهش قیمت میلگرد دخیل دانست که در ادامه به بررسی تفصیلی آن‌ها می‌پردازیم.

10-عامل-موثر-بر-قیمت-میلگرد

10-عامل-موثر-بر-قیمت-میلگرد

 

تاثیر نوع میلگرد در قیمت میلگرد

بر اساس نظر کارشناسان ما در پردیس استیل آذربایجان، نوع و سایز و وزن میلگرد را می‌توان از عواملی دانست که همواره بر قیمت میلگرد باکیفیت موثر هستند. مثال بارز این ادعا را می‌توان در قیمت میلگردهای A4 در مقایسه با میلگردهای A1 ،A2 و A3 مشاهده کرد که به دلیل دارا بودن مقاومت بالا، از قیمت بیشتری نیز برخوردار است.

به طور کلی می‌توان انواع میلگرد را به دو نوع آج‌دار و بدون آج تقسیم کرد که هرکدام دارای کاربردهای متفاوتی هستند. میلگردهای ساده هیچ برآمدگی روی سطح خود ندارند و به دلیل سطح صاف و صیقلی، کمتر در ساختمان‌سازی مورد استفاده قرار می‌گیرند. اگر هدف شما از خرید میلگرد استفاده در ساختمان است، این نوع میلگرد نمی‌تواند استحکام مورد نیاز شما را به بتن‌ها ببخشد.

نوع دیگر که میلگرد آج‌دار نام دارد، مفتولی فولادی است که حاصل کشش یا نورد شمش فولادی شناخته می‌شود. این نوع خاص از میلگرد به سه دسته A2 ،A3 و A4 تقسیم می‌شود که هرکدام دارای قیمت متفاوتی هستند. (منبع: مقاله سایت آمریکایی BNproducts)

سایز میلگرد در قیمت روز میلگرد

سایز میلگرد یکی از عوامل مهم دخیل در قیمت روز میلگرد است و برای اینکه از سایز دقیق میلگرد اطلاع یابید، باید به عدد درج شده پس از کلمه میلگرد توجه کنید؛ مثلا عدد 14 که پس از میلگرد نوشته می‌شود، اشاره به سایز قطر این نوع میلگرد دارد. عموما میلگردهای تولیدی در ایران در سایزهای 8 الی 32 میلی‌متری تولید می‌شوند و برای خرید میلگرد با سایزهای بیشتر می‌توانید سایز مورد نیاز خود را مستقیما به کارشناسان ما در کارخانه میلگرد سفلچگان اطلاع دهید تا میلگرد موردنظر شما در سایز و قطر تعیینی تولید شود.

وزن میلگرد در قیمت میلگرد

یکی از نکات مهمی که در خرید میلگرد باکیفیت حتما باید به آن توجه کنید، عامل استاندارد بودن وزن میلگرد است. متاسفانه خریداران به هنگام خرید میلگرد چنین تصور می‌کنند که محاسبه وزن استاندارد میلگرد، کاری دشوار و تخصصی است و به همین علت فقط به توضیحات فروشنده اکتفا می‌کنند. عموما تولیدکننده‌هایی که از استاندارد تعیینی برای تولید میلگرد مقاوم تبعیت نمی‌کنند قیمت میلگرد را به حدی پایین می‌آورند که مشتری را وسوسه نمایند و مصرف کننده بدون محاسبه این وزن استاندارد و مقاومت محصول، اقدام به خرید میلگرد نموده و در نهایت با ضررهای جبران ناپذیر مواجه می‌شود. برای به دست آوردن وزن استاندارد میلگرد فقط کافی است میزان تناسب وزن میلگرد و همچنین طول آن را بسنجید یا از کارشناسان خبره در این زمینه کمک بگیرید.

به هنگام خرید میلگرد ممکن است با دو اصطلاح میلگرد سبک و میلگرد سنگین مواجه شوید. منظور از میلگرد سبک، میلگردهایی است که وزن سبک‌تری نسبت به وزن استاندارد تعیینی دارند و به دلیل کیفیت پایین، قیمت میلگردهای سبک نیز نسبتا ارزان قیمت هستند. در مقابل میلگردهای سبک، میلگردهای سنگین قرار دارد که به دلیل وزن استاندارد خود از کیفیت بالاتری برخوردار هستند و به هنگام خرید میلگرد باکیفیت توجه به سبک یا سنگین بودن نوع میلگرد می‌تواند راهنمای خوبی در انتخاب درست میلگرد متناسب با نیاز شما باشد.

کیفیت میلگرد در خرید و قیمت آن

از عوامل دیگری که بر قیمت میلگرد بسیار موثر است می‌توان به کیفیت میلگرد اشاره کرد. عموما در کشور ما اکثر میلگردهای تولیدی از استاندارد ملی ایران در تولید میلگرد تبعیت می‌کنند؛ اما با این حال کیفیت نهایی میلگرد تولیدی به میزان کیفیت شمش مصرفی بستگی دارد و به همین دلیل است که کارشناسان ما در تولید انواع مختلف میلگرد از شمش‌های با کیفیت در این امر کمک می‌گیرند و در حال حاضر میلگردهای تولیدی پردیس استیل آذربایجان را می‌توان یکی از باکیفیت‌ترین میلگردهای تولیدی در کشور دانست.

رابطه بین میلگرد و شمش

رابطه-بین-شمش-و-میلگرد

رابطه-بین-شمش-و-میلگرد

در تولید میلگردها از شمش استفاده می‌کنند و مسلما نوسانات قیمتی شمش بر قیمت میلگرد موثر بوده و توجه کنید که قیمت‌گذاری شمش وابسته به قیمت جهانی شمش است. البته هر کشوری معیار مشخصی برای قیمت‌گذاری در بازارهای داخلی خود تعیین می‌نماید و ایران، به دلیل وجود برخی شرایط تحریمی مجبور شده برخلاف سایر کشورها قیمت‌گذاری را بر مبنای CIS پیش ببرد و این در حالی است که در سایر کشورها مبنا را بر اساس تفاوت قیمت صادرات و واردات تعیین می‌کنند.

تاثیر واردات بر قیمت روز میلگرد

در این بخش از پاسخ به این سوال که چه زمانی برای خرید میلگرد مناسب است، می‌توان به تاثیر واردات بر قیمت میلگرد نیز اشاره کرد. به طور کلی واردات بالذات امری منفی نیست؛ اما اگر میزان واردات میلگرد یا حتی هر محصول دیگری به گونه‌ای باشد که بیش از حد مصرفی و موردنیاز باشد، می‌تواند بر بازار و همچنین قیمت میلگرد تاثیرات مخربی به همراه خواهد داشت.

تاثیر عرضه و تقاضا در قیمت میلگرد

مسلما اگر با اصطلاحات اقتصاد آشنایی داشته باشید، می‌دانید که یکی از مهم‌ترین عوامل موثر در قیمت میلگرد باکیفیت را می‌توان در میزان عرضه و تقاضای این قطعه فولادی جستجو کرد. با بالا رفتن قیمت میلگرد، میزان عرضه و به تبع آن افزایش انگیزه تولیدکنندگان به تولید این محصول، میزان تقاضا کاهش می‌یابد که در این حالت بازار با مازاد عرضه مواجه شده و به مرور سبب کاهش قیمت میلگرد می‌شود. هنگامی که قیمت میلگرد کاهش می‌یابد، طبیعتا انگیزه تولیدکنندگان به تولید میلگرد نیز کاهش و میزان تقاضا افزایش می‌یابد که در این حالت نیز بازار با کمبود عرضه مواجه خواهد شد.

گاهی عامل تغییرات فصلی را نیز از عوامل دخیل در قیمت میلگرد می‌دانند؛ اما با بررسی دقیق ریشه این عامل می‌توان دوباره به عامل عرضه و تقاضا بازگشت! کاملا واضح است که در شرایط آب‌وهوایی سخت همچون فصل زمستان و به طور کلی فصول سرد سال، میزان ساخت‌وساز کاهش یافته و به همین دلیل با کاهش میزان تقاضا، قیمت میلگرد نیز کاهش می‌یابد.

نرخ ارز و قیمت دلار در قیمت میلگرد

قیمت تمامی مقاطع فولادی متاثر از قیمت ارز و دلار است و قیمت میلگرد نیز از این قاعده مستثنی نیست. نوسانات قیمت ارزی موجب بالا رفتن و حتی پایین آمدن قیمت میلگرد می‌شود. با توجه به اینکه ایران را می‌توان یکی از صادرکنندگان اصلی آهن‌آلات به شمار آورد، قیمت نهایی برای صادرات میلگرد بر اساس دلار تعیین می‌گردد؛ بنابراین نوسانات ارزی به ویژه نرخ دلار را می‌توان یکی از عواملی دانست که به هنگام خرید میلگرد باید به آن توجه کافی داشته باشید.

تاثیر-نرخ-ارز-بر-قیمت-میلگرد

تاثیر-نرخ-ارز-بر-قیمت-میلگرد

تاثیر سیاست‌های داخلی هر کشور در قیمت میلگرد

دولت هر کشور را می‌توان مهم‌ترین عامل حمایت‌کننده از بازار آهن‌آلات دانست و طبیعتا اگر سیاست‌های داخلی و اقتصادی کشور به گونه‌ای باشد که موجب پایین آمدن ارزش پول ملی شود، به همان میزان افراد باید در خرید میلگرد باکیفیت مبلغ بیشتری را پرداخت نمایند؛ در نتیجه قیمت میلگرد در چنین کشورهایی افزایش می‌یابد. اگر دولت تصمیم به افزایش ساخت‌وساز داشته باشد و سیاست‌هایی را در این جهت اتخاذ نماید، به دلیل افزایش میزان تقاضا در بازار، قیمت میلگرد نیز افزایش می‌یابد.

تاثیرات تورم در بازار جهانی در قیمت میلگرد

قیمت‌های جهانی آهن بر قیمت میلگرد بسیار موثر است و علت آن را می‌توان در تحریم‌های مختلف مالی در کشور جستجو کرد که سبب شده سیاست قیمت‌گذاری به جای تفاوت قیمت صادرات و واردات، بر مبنای کشورهای CIS در نظر گرفته شود و همین مسئله سبب شده تورم جهانی و افزایش قیمت محصولات فولادی، نقش کلیدی در قیمت میلگرد اصل داشته باشد و موجب نوسانات روزانه و حتی لحظه‌ای قیمت آن شود.

روند تغییرات قیمت میلگرد در سال 1402

برای اینکه بهتر و ملموس‌تر متوجه تاثیرات عوامل مذکور شوید، به بررسی روند تغییرات قیمت میلگرد در سال 1402 می‌پردازیم. از ابتدای سال 1402 تا خرداد ماه، شاهد شیب صعودی قیمت میلگرد بودیم و این روند صعودی ادر ابتدای سال شدت بیشتری به خود گرفت. تا اینکه تحت تاثیر سیاست‌های کشور، قیمت میلگرد مهار شده و دولت به دنبال افزایش ساخت و سازها از طریق کاهش قیمت میلگرد است.

بهترین روش برای خرید میلگرد باکیفیت

در انتخاب بهترین مکان برای خرید میلگرد باکیفیت این حقیقت را از یاد نبرید که مکان انتخابی شما برای خرید میلگرد نیز بر قیمت میلگرد موثر است و به طور کلی می‌توان برای خرید میلگرد سه روش خرید از بنگاه، خرید از شرکت‌های بازرگانی و در نهایت خرید از کارخانه را متصور بود که در ادامه به بررسی این سه روش می‌پردازیم:

خرید میلگرد از بنگاه

اگر قصد خرید میلگرد در تناژ کم را داشته باشید، بنگاه‌های فروش آهن‌آلات گزینه خوبی برای خرید شماست. دسترسی به چنین بنگاه‌هایی در بازار به دلیل تعدد و تنوع آن‌ها راحت است؛ اما نباید از این نکته غافل شد که عموما امکان خرید میلگرد در حجم بالا از طریق بنگاه‌های معاملاتی وجود ندارد.

خرید میلگرد از شرکت‌های بازرگانی

شرکت‌های بازرگانی را می‌توان نوعی واسطه در فروش آهن و محصولات فولادی تلقی کرد که محصولات تمامی کارخانجات را در تناژهای مختلف در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌دهند. از شرکت‌های وابسته به هلدینگ صنعت تجارت پردیس آذربایجان می‌توان به شرکت فولاد عتیق، شرکت بازرگانی عقیق نور افق، شرکت بازیافت سپهر و شرکت شمش انزلی اشاره کرد که قادر به ارسال بهترین میلگرد و دیگر قطعات فولادی به تمامی نقاط کشور با مناسب‌ترین قیمت ممکن هستند.

خرید میلگرد از کارخانه

مسلما خرید میلگرد در تناژ بالا با قیمت مناسب یکی از دغدغه‌های اصلی مصرف‌کنندگان است و خرید میلگرد از کارخانه به دلیل حذف واسطه‌ها، گزینه ایده‌آلی به نظر می‌رسد. مجموعه ما یکی از تولیدکنندگان اصلی میلگرد در ابعاد و سایزهای مختلف است و به راحتی میلگردهایی مطابق با نیاز شما در ابعاد مختلف تولید می‌نماید. شما به راحتی می‌توانید با بررسی تفاوت قیمت میلگرد کارخانه پردیس استیل آذربایجان با قیمت بازار متوجه مزیت این روش خرید شوید.

خرید-میلگرد-از-مجتمع-فولاد-صنعت-تجارت-پردیس-آذربایجان

خرید-میلگرد-از-مجتمع-فولاد-صنعت-تجارت-پردیس-آذربایجان

مزایای خرید میلگرد از میلگرد سفلچگان

ما در مجموعه پردیس استیل آذربایجان با بهره‌گیری از دانش تخصصی و مهارت متخصصان خبره در حوزه تولید میلگرد توانسته‌ایم به دانشی بنیادین در زمینه تولید میلگردهای باکیفیت و همچنین ارائه شمش‌های فولاد دست یابیم که در استحکام بیشتر سازه‌های شما نقش کلیدی ایفا می‌کنند. ناگفته نماند که به دلیل کیفیت بالای محصولات تولیدی، مجموعه ما به یکی از تولیدکننده‌های اصلی بازار فولاد تبدیل شده‌ و علاوه بر بازارهای داخلی، بسیاری از محصولات ما در بازارهای خارجی نیز طرفداران قابل توجهی پیدا کرده‌اند.

از آنجایی که دانش تولید میلگردهای پردیس استیل آذربایجان کاملا بومی است، قیمت محصولات تولیدی ما در مقایسه با سایر تولیدکنندگان دارای قیمت مناسب‌تری است. شما قبل از ثبت سفارش میلگرد می‌توانید از مشاوره کاملا رایگان مشاوران ما در تجارت پردیس آذربایجان بهره ببرید و پس از سفارش نیز نگران گارانتی کیفیت محصولات نباشید؛ چراکه تمامی محصولات ما در بهترین و بالاترین کیفیت ممکن تولید می‌شوند و دارای ضمانت کیفیت هستند.

خرید و قیمت میلگرد از مجتمع فولاد صنعت تجارت پردیس آذربایجان

همان طور که در مطالب بالا مشاهده کردید، نقش میلگرد در استحکام‌بخشی به بتن و سازه ساختمان، انکارنشدنی است. قیمت میلگرد یکی از عوامل مهمی است که در انتخاب و خرید میلگرد باکیفیت تاثیر می‌گذارد و مصرف‌کنندگان به دنبال تعیین زمانی مناسب برای خرید میلگرد هستند تا میلگردهای باکیفیت را با قیمت مناسب‌تری خریداری نمایند. به طور کلی عواملی همچون نوع، سایز، وزن، سیاست‌های کشور، میزان عرضه و تقاضا، تورم جهانی و مواردی از این قبیل بر قیمت میلگرد اثر می‌گذارند. روش‌های مختلفی در ارتباط با خرید میلگرد همچون خرید از بنگاه‌ها یا شرکت‌های بازرگانی وجود دارد؛ اما اگر به دنبال خرید میلگرد با قیمت مناسب هستید، روش خرید از کارخانه گزینه مناسبی برای شماست. کارخانه میلگرد پردیس به دلیل برخورداری از دانش بومی و پیشرفته روز دنیا، تمامی محصولات خود را با بهترین قیمت ممکن در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌دهد و اگر به دنبال خرید میلگرد در تناژ بالا و با قیمت مقرون‌به‌صرفه هستید، با کارشناسان ما در بخش فروش ارتباط برقرار کنید تا قبل از خرید، از راهنمایی و مشاوره افراد متخصص در این زمینه بهره‌مند شوید.

 

قیمت_روز_میلگرد_و_خرید_میلگرد_از_صنعت_تجارت_پردیس_آذربایجان

4 ویژگی خرید میلگرد از صنعت تجارت پردیس

کیفیت-تضمینی-صنعت-تجارت-پردیس-آذربایجان

کیفیت بالا

امنیت خرید در صنعت تجارت پردیس

امنیت خرید

خرید آسان

خرید آسان

پشتیبانی فروش

خرید آسان

سوالات متداول صنعت تجارت پردیس آذربایجان

به چه دلایلی، قیمت میلگرد از رقابتی‌ترین قیمت‌ها در میان قطعات فولادی برخوردار است؟

از آنجایی که بنگاه‌های معاملاتی و تولید‌کننده‌های انبوه بسیاری در این حیطه فعالیت می‌کنند، قیمت میلگرد در بازار قطعات فولادی دارای وجه رقابتی بسیار قدرتمندی است.

عمده دلایل موثر در تعیین قیمت این قطعه فولادی چه مواردی هستند؟

در تعیین قیمت روز میلگرد در بازار معاملاتی قطعات فولادی، عواملی همچون نوع میلگرد، سایز، وزن و کیفیت نقشی کلیدی ایفا می‌کنند. البته تاثیر نوسانات قیمت شمش، نوسانات قیمت ارز و دلار، حجم واردات به کشور، سیاست‌های داخلی و خارجی، تورم جهانی و عامل عرضه و تقاضا را نیز نباید نادیده گرفت.

روند افت یا رشد قیمت میلگرد در شش ماهه نخست سال 1401 به چه ترتیبی بود؟

به دلایل بسیاری، قیمت میلگرد تا پایان مرداد ماه سال 1401 شیب نزولی را تجربه کرد؛ اما در تاریخ دهم مرداد، با در پیش گرفتن سیاست‌هایی کلی، رشد صعودی مشابه با سال 1400 در بازار معاملاتی میلگرد به چشم می‌خورد.

چرا خرید میلگرد از مجموعه پردیس استیل آذربایجان، یکی از بهترین اقدامات در تهیه این قطعه فولادی محسوب می‌شود؟

مجموعه صنعت تجارت پردیس آذربایجان، یکی از بهترین تولیدکنندگان انواع میلگرد در ایران شمرده می‌شود و از پیشرفته‌ترین تکنولوژی در تولید آهن‌آلات استفاده می‌کند.